Pielgrzymka rodzin do Powsina 2019-09-21

 

W drodze raduje się dusza!

W przededniu odpustu parafialnego, 21 września, Kościół Domowy w Parafii bł. Władysława z Gielniowa zorganizował pielgrzymkę wspólnoty parafialnej do Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie.

Rozpoczęliśmy od krótkiej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą poprowadziła Winnica Pana, grupa Odnowy w Duchu Świętym w naszej Parafii. Prosiliśmy o hojne owoce Ducha Świętego na nowy rok szkolny dla wszystkich grup duszpasterskich.

Szlak pielgrzymi wiódł przez ścieżki zdrowia, na których mijaliśmy biegających co sobotę mieszkańców Ursynowa, park, Las Kabacki i szkołę Sióstr Niepokalanek. Jesteśmy trochę jak te puste dzbany, które muszą wypełnić się miłością Jezusa, o ile chcemy wydawać owoce chrześcijańskiego życia - mówił ks. Kamil Falkowski w katechezie podczas postoju u Sióstr Niepokalanek.

Było dużo modlitwy i radości parafian. O oprawę muzyczną zadbała Winnica Pana ze swoim opiekunem, ks. Marcinem Wiśniewskim. Podczas modlitwy różańcowej zawierzyliśmy opiece Maryi wszystkich mieszkańców naszej Parafii – księży, świeckich, rodziny, dzieciaki i młodzież oraz osoby samotne - mówi jedna z uczestniczek pielgrzymki. Miło widzieć radość na twarzach parafian - dodaje jeden z duszpasterzy.

Na polanie w Lesie kabackim poszczególne grupy i wspólnoty mogły się krótko zaprezentować i opowiedzieć o swoim charyzmacie. Wśród najliczniej zgromadzonych był Kościół Domowy, Winnica Pana, wspólnota chrześcijańskich Mam, Szafarze i Służba liturgiczna dorosłych, Wspólnota Akademicka.

Chcielibyśmy, aby tradycją stała się pielgrzymka organizowana dzień przed odpustem, w której biorą udział mieszkańcy naszej Parafii – mówi ks. Kamil Falkowski. W taki sposób zacieśniamy wspólnotę parafialną, w taki sposób budujemy Kościół – dodaje.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA KRÓTKIEGO REPORTAŻU FILMOWEGO [74 MB]

I

GALERII WYBRANYCH KADRÓW Z TEGO FILMU

Autorem filmu jest p. Andrzej Wiktor.  

 

Dodatkowe informacje