IV Niedziela Wielkiego Postu Laetare – 22 marca 2020 r.

1. Do Wielkanocy odwołane są spotkania wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Odwołujemy także nabożeństwa pasyjne – Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale.

2. Kancelaria parafialna czynna tylko popołudniami.

3. Spowiedź podczas każdej Mszy św. oraz 8:00 – 9:00 i od 17:30.

4. Kardynał Kazimierz Nycz wydał dyspensę od obowiązku niedzielnej Mszy św. Apelujemy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Na stronie internetowej Parafii dostępny jest spis transmisji.

Z naszego kościoła transmitowana jest niedzielna Msza św. dla rodzin z dziećmi o godz. 10:30 oraz dla młodzieży o godz. 20:00.

W serwisie Youtube jest kanał Kościół bł. Władysława z Gielniowa w Warszawie.

5. Do udziału we Mszy św. zapraszamy tylko osoby, które zamówiły intencje. Zgodnie z wytycznymi państwowymi, w kościele może się gromadzić maks. 50 osób. Zgodnie z wytycznymi KEP:

• Komunię Świętą przyjmujemy tylko na rękę i spożywamy bezpośrednio przy kapłanie;

• znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy;

• należy powstrzymywać się od oddawania czci relikwiom i krzyżowi poprzez pocałunek i dotknięcie.

6. Odwołujemy rekolekcje parafialne, które miały się rozpocząć w przyszłą niedzielę.

Zachęcamy do uczestniczenia w transmisji rekolekcji, które wygłosi ks. bp Michał Janocha dla wiernych z naszej Archidiecezji. W tym samym czasie odbędzie się także transmisja internetowych rekolekcji dla młodzieży.

7. Polecamy prasę katolicką dostępną w wydaniu elektronicznym.

Wszystkim Parafianom i Przyjaciołom naszego Kościoła, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje Imieniny i Urodziny, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o naszej modlitwie, polecając ich opiece Patrona parafii.  


Ogłoszenia parafialne na niedzielę 8 marca 2020 r.

Dodatkowe informacje